Valiz ve aksesuar kullanım bilgileri

Ürünün temizliğini nemli bir bez ile yapınız. Aseton, benzin, alkol, vb. kimyasal maddeleri kullanmayınız. Ürününüzün ıslanmamasına özen gösteriniz. Buna rağmen ürün ıslanırsa ısı yayan cihazların üzerine koymayınız.

Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız. Kullanmadığınız valiz ve seyahat aksesuarlarını muhafaza etiğiniz ortamın nemli olmamasına özen göstriniz.
Valizin tekerleklerinde, kilit ve çeçek mekanizmasında kesinlikle harici yağ kullanmayınız. Bu ürüne hasar verdiği gibi taşıdığınız eşyanıza da zarar verebilir.
Ürününüz eğer TSA kilit sistemine sahip ise ilave bir anahtarı mevcut değildir. 

Üzerinde görebileceğiniz kilit sistemi anahtarları dünyadaki tüm havalimanlarında, Gümrük Muhafaza Yetkililerinde mevcuttur. Havalimanları güvenlik yetkilileri TSA kilit sistemi bulunmayan ve kontrol edilmek istenen valizleri eğer kilitleri açılmaz ise kırılma yoluyla açıp kontrol etme yetkisine sahiptir. TSA kilit sistemi bulunan valizlerin kilitleri kontrol noktalarında bu anahtarla açılır ve ürününüze zarar verilmez. Valizinizin renk, boya verebilecek ürünlerle temasından kaçınınız. Ürününüz orijinal rengini kaybedebilir.

Hasar gören ürünleriniz, yetkili servis dışında tamir ettirilirse garanti kapsamı dışında kalacaktır. Valizinizde parfüm, şampuan, makyaj malzemesi gibi sıvı maddeler taşıyorsanız bunları kilitli sıvı poşetlerinde muhafaza etmeniz gerekmektedir, aksi takdirde dökülmesi durumunda ürününüze zarar verebilir.

Seyahatlerinizde valizinize yapıştırılan etiketlerin uzun süre bekletilmeden sökülmesi tavsiye edilir. Sökülmeyen etiketler, bir sonraki seyahatinizde valizinizin uçuş bilgilerinin karışmasına neden olabileceği gibi uzun süre geçtikten sonra sökülen bu etiketler iz bırakarak ürününüze zarar verebilir.

Valizlerinizin fermuarlarını uzun süre sorunsuz olarak kullanabilmek için ürününüze kapasitesinden fazla ürün yerleştirmeyin.
Kilitler ürünün kazara açılmasını önler fakat çalınmasını veya içindekilerin kaybolmasını önlemezler.

54 no’lu KDV Genel Tebliğ ve 4077 sayılı Tüketici Koruma Kanunun esaslarına göre faturası, kasa fişi veya hediye kartı ibraz edilmeyen ürünler değiştirilmemekte veya iade alınmamaktadır. 4077 Tüketici Kanunu uyarınca para iadesi veya malın değiştirilmesi sadece ayıplı ürünler için zorunlu tutulmuştur.

Ürün değiştirme veya iadesi süresi fatura tarihinden itibaren 30 gün olup, kullanılmış ürünlerin değiştirilmesi veya iadesi yapılmamaktadır. Yukarıda belirtilen hususlar ile ilgili doğabilecek şikayetlerden firmamız sorumlu değildir.

Scroll to Top